Встановіть відповідність між реплікою персонажа з повісті Кайдашева сімя і самим персонажем: а. Карпо 1. Сьогодні
Встановіть відповідність між реплікою персонажа з повісті "Кайдашева сімя" і самим персонажем:
а. Карпо
1. Сьогодні ви господар, завтра - я.
б. Мелашка
2. Чобіти мені шкода більше, ніж свою матір.
в. Лаврін
3. Вдавіться тими грушами разом із своїми жінками.
г. Священик
4. Коли бог дасть, то і в калюжі втопишся.
д. Степи
5. Нудьга в мене така, що здається, степи.
09.12.2023 01:41
Пояснення: Для встановлення відповідності між реплікою персонажа з повісті "Кайдашева сімя" і самим персонажем, необхідно аналізувати вміст повісті і діалоги між персонажами. Процес встановлення відповідностей базується на розумінні характеристик, роду мовлення та контексту реплік.
А. Карпо: "Сьогодні ви господар, завтра - я." - цю репліку виголошує Карпо, який нагадує людям про їхню нестабільну ситуацію, де зміна господаря можлива.
Б. Мелашка: "Чобіти мені шкода більше, ніж свою матір." - цю репліку виголошує Мелашка, який висловлює свою занепокоєність та стурбованість втратою свого взуття.
В. Лаврін: "Вдавіться тими грушами разом із своїми жінками." - " репліку виголошує Лаврін, щоб заохотити людей використовувати груші разом зі своїми родинами.
Г. Священик: "Коли бог дасть, то і в калюжі втопишся." - цю репліку виголошує священик, нагадуючи людям про залежність їхнього життя від Божої волі.
Д. Степи: "Нудьга в мене така, що здається, степи." - цю репліку произносить Степи, який висловлює свою сумніви та нудьгу, яка посилює ілюзію степових просторів у своїй уяві.
Приклад використання: Відповідність між реплікою персонажа з повісті "Кайдашева сімя" і самим персонажем можна встановити наступним чином:
а - 1; б - 2; в - 3; г - 4; д - 5.
Рекомендація: Для кращого розуміння персонажів та їхніх реплік, раджу уважно прочитати повість "Кайдашева сімя", вивчити характеристики кожного персонажа та звернути увагу на контекст, в якому висловлюються репліки.
Вправа: Встановіть відповідність між реплікою персонажа з повісті "Кайдашева сімя" і самим персонажем:
а. "Зараз я силу ловлю!"
б. "Галушки! Галушки! Галушки! Цьому тіло треба!"
в. "Кожен, як знає, так і вчинить."
г. "Та защо ж то я б сидів дома, коли ви на світах?"
д. "Скоро все у велику втрату минеться, і не візьмеш того ні в голову, ні в руки."
Пояснення: У повісті "Кайдашева сімя" Іван Нечуй-Левицький описує характери різних персонажів через їхні репліки. Нижче наведена відповідність реплік і персонажів:
а. Карпо (4) - "Коли бог дасть, то і в калюжі втопишся." Карпо виражає свою віру в божу волю та майбутнє, в якому все залежить від Бога.
б. Мелашка (2) - "Чобіти мені шкода більше, ніж свою матір." Мелашка проявляє байдужість до своєї матері і показує, що йому більше прикро видати гроші на нові чоботи, ніж забезпечити свою матір.
в. Лаврін (3) - "Вдавіться тими грушами разом із своїми жінками." Лаврін закликає людей розпочати грушеву битву, залучаючи до неї і своїх дружин, що вказує на його непослух та деякі сміливість.
г. Священик (1) - "Сьогодні ви господар, завтра - я." Священик підкреслює, що інші люди тимчасово володарі свого життя, але в кінці все влада повернеться до нього, як представника церкви.
д. Степи (5) - "Нудьга в мене така, що здається, степи." Степи осмілюється, висловлюючи свою сумнів і нудьгу, сказавши, що він так само нещасливий, як і степи.
Приклад використання: Встановіть відповідність між реплікою персонажа з повісті "Кайдашева сімя" і самим персонажем:
а. Карпо - 4
б. Мелашка - 2
в. Лаврін - 3
г. Священик - 1
д. Степи - 5
Порада: Для кращого розуміння характерів персонажів і зв"язку між ними, рекомендується уважно прочитати повість "Кайдашева сімя" Івана Нечуй-Левицького. Враховуйте взаємодію персонажів та їх вчинки, дізнайтеся про їхні цінності та вірування.
Вправа: Продовжте наступні репліки персонажів з повісті "Кайдашева сімя" і підпишіть персонажа, який їх сказав:
а. "Звернувся до Святішого Отця у Римі, так він каже: «Любі діти…»" (С.-).
б. "Усе одно є у цьому місті про що фаліміть. Вам не втрачати слова" (Б.-).
в. "Я то знаю, бо життя в мене теж життя" (С.-).
г. "Наш господар вже як два півня" (М.-).
д. "Вікне в кінці темне. Колодязь справді такий дужий?" (С.-).