Вивчення української літератури
Українська література

1. Яким гріхом можемо займатися, за словами В. Підпалого в його вірші …Бачиш, між трав зелених ? А) Байдужість

1. Яким гріхом можемо займатися, за словами В. Підпалого в його вірші "…Бачиш, між трав зелених"?
А) Байдужість
Б) Неосвіченість
В) Лінощі
Г) Жорстокість

2. Який художній засіб є визначальним у рядках "де місто тікає на ніч в степи" з вірша В. Підпалого "Зимовий етюд"?
А) Порівняння
Б) Інверсія
В) Гіпербола
Г) Метафора

3. Що "заслухалась" і "не спить" у вірші "Зимовий етюд"?
А) Казка
Б) Україна
В) Тополя
Г) Льодинка

4. Про що говориться вірші В. Голобородька "З дитинства: дощ" («Я уплетений…»)?
Верные ответы (1):
  • Skorostnaya_Babochka
    Skorostnaya_Babochka
    54
    Показать ответ
    Відповідь: Вивчення української літератури

    Пояснення: Відповіді на питання можна знайти, аналізуючи вірші В. Підпалого і В. Голобородька.

    1. У вірші В. Підпалого "… Бачиш, між трав зелених" гріхом може бути жорстокість. Це випливає з рядка "тобто випадкова зустріч спраги / з накопиченою злістю". Автор порушує проблему недбалості і почуттів відносно природи та інших живих істот.

    2. У вірші В. Підпалого "Зимовий етюд" художній засіб, що є визначальним у рядках "де місто тікає на ніч в степи" - це метафора. Автор уявно зображує місто, яке рухається у степи під час ночі. Метафора використовується для створення образного зображення і передачі настрою вірша.

    3. У вірші "Зимовий етюд" В. Підпалого "заслухалась" і "не спить" Тополя. Це можна з"ясувати з рядку "І тополя заслухалась, І не спить, і плаче, І в німесько глянути не хоче". Тополя відображує стан природи і страх перед настанням зими.

    4. Вірш "З дитинства: дощ" В. Голобородька розповідає про дитинство, яке пройшло в оточенні дощу. Він описує пам"ять про поливання, мокрі одягання і гра під дощем. Вірш передає емоції і настрій автора відносно дощу і його дитинства.

    Приклад використання: Задача у вище вказаному форматі вирішує проблему розуміння поезій В. Підпалого і В. Голобородька, допомагаючи учням розібратися з основними ідеями віршів і розширити свої знання української літератури.

    Рекомендації: Для кращого розуміння віршів В. Підпалого і В. Голобородька рекомендується вивчати життєвий шлях та творчість цих поетів, а також заглибитися в особливості поетичної мови та метафоричного виразу.

    Вправа: Напишіть свій власний вірш на тему "Зимовий етюд" і використайте в ньому метафори для передачі стану природи під час зими.
Написать свой ответ: