Поезия Тараса Шевченка
Українська література

1. Які відмінності і спільні риси можна виявити у поезіях Т. Шевченка І виріс я на чужині... та Якби ви знали, пани

1. Які відмінності і спільні риси можна виявити у поезіях Т. Шевченка "І виріс я на чужині..." та "Якби ви знали, пани чі..." щодо зображення кріпаків і кріпацтва в Україні?

2. Які відмінності і схожості можна помітити в уяві про українське село, яке змальовано в поезіях "І виріс я на чужині..." та "Якби ві знали, паничі...", порівняно з поезією "Садок вишневий коло хати..."? Чому запропонована колористика для порівняння різко відмінна?

3. Як ви розумієте поняття символічного образу? Яким чином символічні образи Долі, Музи і Слави розкриті у віршах Т. Шевченка?

4. Як можна передбачити, що поезія "Доля" - це лірична медитація?
Верные ответы (1):
  • Lunya
    Lunya
    6
    Показать ответ
    Тема урока: Поезия Тараса Шевченка

    Об"яснення: В поезії Тараса Шевченка "І виріс я на чужині..." та "Якби ви знали, пани чі..." зображення кріпаків та кріпацтва в Україні мають спільні риси та відмінності. Обидві поезії відображають тяжке становище кріпаків та обурення поета безсправністю цієї системи. У поезії "І виріс я на чужині..." поет зачаровує страшні враження кріпоти, страждання і безправ"я кріпаків. У "Якби ви знали, пани чі..." Шевченко гнівно відреаговує на безжальне ставлення поміщиків до кріпаків.

    Щодо зображення українського села, поезії "І виріс я на чужині..." та "Якби ви знали, пани чі..." мають схожості та відмінності порівняно з поезією "Садок вишневий коло хати...". Разом з цим, якість життя та робота кріпаків відображаються в усіх трьох поезіях, проте в останній поезії Шевченко змальовує ідилічне зображення українського села. За порівняння між цими поезіями, колористика використовується для виділення різних аспектів села - у "Садок вишневий коло хати..." використовується позитивна колористика, яка передає красу та гармонію села, тоді як у перших двох поезіях наголошується на суєтності та знущаннях, тому використовується негативна колористика.

    Приклад використання: Виявіть відмінності та спільні риси у зображенні кріпаків та кріпацтва в поезіях "І виріс я на чужині..." та "Якби ви знали, пани чі...".

    Порада: Для кращого розуміння теми та поезій Тараса Шевченка, рекомендую вивчити історичний контекст, пов"язаний з кріпацтвом в Україні того часу, а також ознайомитися з творчістю самого поета.

    Вправа: Напишіть короткий вірш або оповідання, використовуючи символічний образ або порівняння, як то робить Тарас Шевченко у своїх поезіях.
Написать свой ответ: