Політика радянської коренізації та українізація Донбасу
История

Яке відмінність у меті політики радянської коренізації, як її розуміли в Москві та Харкові? Чому плани М. Скрипника

Яке відмінність у меті політики радянської коренізації, як її розуміли в Москві та Харкові? Чому плани М. Скрипника з українізації Донбасу були неприйнятними для центрального партійного керівництва? Які факти статті описують мовну ситуацію в шахтарських районах Донбасу? У своїй статті "Для чого потрібний трьохмісячник української культури в Донбасі?" (1929), М. Скрипник написав: "Колись багато товаришів вважали, що Донбас не є частиною України, а більшість робітників Донбасу - не українці. Однак, зараз виявляється, що це повністю неправда: серед гірників майже
Верные ответы (1):
  • Oksana
    Oksana
    54
    Показать ответ
    Содержание: Політика радянської коренізації та українізація Донбасу

    Пояснення: Політика радянської коренізації (інакше відома як "Українізація") та плани М. Скрипника з українізації Донбасу мають свої особливості, які розуміли в Москві та Харкові.

    Радянська коренізація була політикою, спрямованою на підтримку та розвиток національних культур та мов в межах Радянського Союзу. Вона передбачала посилення використання української мови, культури та ідентичності на українських територіях, зокрема на Донбасі. Однак, М. Скрипник пропонував ще більш активну українізацію Донбасу, що було неприйнятним для центрального партійного керівництва.

    Про це свідчить стаття М. Скрипника "Для чого потрібний трьохмісячник української культури в Донбасі?" (1929), де він стверджував, що багато людей раніше вважали, що Донбас не є частиною України, та навіть більшість робітників Донбасу не є українцями. Однак він доводив, що ці уявлення є помилковими, оскільки серед гірників Донбасу майже половина були українцями.

    Москва та Харків мали різні підходи до політики радянської коренізації. В Москві акцентували увагу на консолідації Радянського Союзу як цілого, тоді як Харків був більш національно налаштованим містом, що підтримувало українізацію та поширення української мови.

    Приклад використання: Напишіть аналітичний опис підходів до політики радянської коренізації, які мали Москва та Харків. Обґрунтуйте, чому плани М. Скрипника з українізації Донбасу були неприйнятними для центрального партійного керівництва.

    Порада: Для більшої розуміння ситуації, рекомендую ознайомитись з історичним контекстом та політичними подіями того часу в Україні й Радянському Союзі.

    Вправа: Напишіть коротку статтю про мовну ситуацію в шахтарських районах Донбасу під час проведення радянської політики коренізації та урбанізації.
Написать свой ответ: