Роль українських університетських організацій в 19 столітті
История

Як ви б могли прокоментувати події або явища, описані у таких фрагментах джерел? Яке історичне значення мають ці події?

Як ви б могли прокоментувати події або явища, описані у таких фрагментах джерел? Яке історичне значення мають ці події? 1.1. Звіту жандармерії царської, переданого у 1861 році з Канева до Петербурга: "У Росії існує особлива організація малоросів, які проявляють певний патріотичний дух. Ця організація має послідовників університетів, зокрема Київського і Харківського, і вона відіграє провідну роль".
Верные ответы (1):
  • Бася
    Бася
    16
    Показать ответ
    Тема вопроса: Роль українських університетських організацій в 19 столітті

    Пояснення: У 19 столітті в Україні народжувалися рухи національного відродження, які мали велике історичне значення для розвитку української культури та політичного самовизначення. Подібними рухами була і організація "малоросів", згадана у звіті жандармерії царської. Ця організація об"єднувала учнів і студентів українських університетів, зокрема Київського і Харківського.

    "Малоросів" проявляли патріотичний дух та мали на меті виявлення національної свідомості, збереження українського мовно-культурного спадку, а також просування політичних і соціальних цілей українського народу.

    Роль цих університетських організацій полягала в підтримці і поширенні української ідеї, просуванні українського національного відродження, а також в освітній та культурній роботі. Вони відіграли важливу роль у формуванні національної свідомості, підтримці української мови та літератури, а також в осівченні ідей національно-культурної самостійності.

    Приклад використання: Незважаючи на переслідування та репресії з боку царського уряду, організація "малоросів" відіграла важливу роль у національному руху. Її активісти активно пропагували українську мову, культуру та історію, сприяли вивченню української літератури та здобуттю освіти на українській землі. Вони були провідними фігурами у боротьбі за визнання української національної самостійності та політичного суверенітету.
Написать свой ответ: