Які групи молекулярних сполук можна віднести до вуглеводню, якщо для повного гідрогенування 2,8 г (з відносною
Які групи молекулярних сполук можна віднести до вуглеводню, якщо для повного гідрогенування 2,8 г (з відносною молекулярною масою 140) використали 448 мл водню?
10.02.2024 05:47
Пояснення: Вуглеводні - це органічні сполуки, що складаються з вуглецю, водню і іноді кисню. У них стосунок цих елементів обов"язково дорівнює 1:2:1. Відповідно, для порушення рівноваги такого співвідношення, необхідно взяти до уваги кількість атомів з кожного елемента.
У нашому завданні нам дано, що для гідрогенування 2,8 г молекули водню з відносною молекулярною масою 140 використали 448 мл водню. Щоб з"ясувати, яка молекулярна формула цієї сполуки, ми розрахуємо кількість молекул водню, яке використовується за допомогою формули:
Н (кількість молекул) = кількість водню / молярна маса водню
Молярна маса водню (Н2) = 2 * атомна маса водню = 2 * 1 г/моль = 2 г/моль
Підставляючи відомі значення, отримаємо:
Н = 448 мл / 2 г/моль = 224 моль
Зважаючи на те, що стосунок вуглецю до водню в вуглеводні дорівнює 1:2, ми можемо виробити припущення, що у даній сполуці є один атом вуглецю. Отже, молекулярна маса цієї сполуки становитиме 2 * молярна маса вуглецю + 2 * молярна маса водню = 2 * 12 г/моль + 2 * 1 г/моль = 26 г/моль.
Таким чином, молекулярною формулою цієї сполуки є СН₂О, що є глюкозою.
Приклад використання: Знайти молекулярну формулу органічної сполуки, якщо для повного гідрогенування 5 г сполуки використали 800 мл водню. Атомна маса водню - 1 г/моль, молярна маса цієї сполуки - 120 г/моль.
Рекомендації: Добре зрозуміти теорію вуглеводнів допоможе читання підручників, перегляд відеоуроків та вирішення багатьох вправ. Для запам"ятовування імен вуглеводнів можна використовувати мнемонічні прийоми або створити таблицю з їх назвами та формулами.
Вправа: Визначте молекулярну формулу органічної сполуки, якщо для повного гідрогенування 3 г сполуки використали 480 мл водню. Атомна маса водню - 1 г/моль, молярна маса цієї сполуки - 90 г/моль.