Розмір радіусу описаного кола прямокутної призми
Геометрия

Який є розмір радіусу описаного кола прямокутної призми, в якій бічна грань має діагональ, що утворює кут

Який є розмір радіусу описаного кола прямокутної призми, в якій бічна грань має діагональ, що утворює кут 45˚ з площиною основи, а основа представляє собою рівнобедрений трикутник з кутом 120˚ при вершині? Який є розмір площі повної поверхні цієї призми?
Верные ответы (1):
  • Морской_Пляж_7191
    Морской_Пляж_7191
    24
    Показать ответ
    Содержание вопроса: Розмір радіусу описаного кола прямокутної призми

    Пояснення: Щоб знайти розмір радіусу описаного кола прямокутної призми, ми можемо використовувати властивості геометричних фігур, що маємо у задачі.

    Для цього спочатку знайдемо розмір сторони основи прямокутної призми. Оскільки ми знаємо, що основа представляє собою рівнобедрений трикутник з кутом 120˚ при вершині, то можемо скористатися властивостями таких трикутників. Відомо, що сума внутрішніх кутів трикутника дорівнює 180˚. Також, відомо, що рівнобедрений трикутник має два рівних кути. Отже, щоб знайти два рівні кути, ми можемо обчислити 180˚ - 120˚ = 60˚. Оскільки у нас є два рівні кути, то ми можемо дізнатися, які вони: 120˚/2 = 60˚.

    Таким чином, у нас є рівнобедрений трикутник з кутами 60˚, 60˚ і 120˚. Далі, оскільки одна зі сторін цього трикутника є діагональю бічної грані призми і утворює кут 45˚ з площиною основи, ми можемо скористатися теоремою синусів для знаходження розміру сторони основи prisma.

    Sin(45˚) = розмір діагоналі / розмір сторони основи

    Розмір діагоналі = розмір сторони основи * sin(45˚)

    Тепер, ми можемо знайти розмір діагоналі і використати його для знаходження радіусу описаного кола прямокутної призми. Радіус описаного кола можна обчислити як половину розміру діагоналі. Отже, радіус = розмір діагоналі / 2.

    Щоб знайти площу повної поверхні цієї призми, ми можемо використовувати формулу:

    Площа повної поверхні = 2 * (площа основи) + (периметр основи * висота)

    Примітка: Враховуйте одиниці виміру, якщо вони надаються в задачі.

    Приклад використання:
    Задано основу прямокутної призми з діагоналлю бічної грані, що утворює кут 45˚ з площиною основи і дорівнює 6 одиницям. Знайдіть радіус описаного кола та площу повної поверхні призми.

    Порада: Уважно читайте умову задачі та знайдіть всю інформацію, яка надається. Використовуйте властивості фігур та формули для обчислення розмірів та величин, які вам потрібні.

    Вправа: Задано основу прямокутної призми з діагоналлю бічної грані, що утворює кут 60˚ з площиною основи і дорівнює 8 одиницям. Знайдіть радіус описаного кола та площу повної поверхні призми.
Написать свой ответ: