Широтна зональність в Україні
География

1. Яке твердження відображає сутність широтної зональності в Україні? а) Зміна ландшафтів від заходу до сходу держави

1. Яке твердження відображає сутність широтної зональності в Україні?
а) Зміна ландшафтів від заходу до сходу держави.
б) Зміна природних зон на рівнинах України з півночі на південь.
в) Зміна природних комплексів у Карпатах та Кримських горах від підніжжя до вершини.
г) Розповсюдження континентального клімату від заходу до сходу.

2. Яка геологічна ера описується в тексті: "Масштабні процеси гороутворення та формування сучасного рельєфу, руйнування гірських систем мезозойської ери, формування сучасного рослинного та тваринного світу?
Верные ответы (1):
  • София
    София
    5
    Показать ответ
    Широтна зональність в Україні:
    Пояснення: Широтна зональність в Україні відображається зміною природних зон на рівнинах країни з півночі на південь. Україна розташована на перехресті між зонами помірного та субтропічного поясів. Західна частина України належить до помірної зони, середня - до лісостепової, а східна - до степової. Це призводить до зміни кліматичних умов, вологозабезпеченості, ґрунтових умов та різноманітності природного світу на різних широтах.

    Приклад використання: Правильна відповідь на запитання про сутність широтної зональності в Україні буде б) Зміна природних зон на рівнинах України з півночі на південь.

    Геологічна ера, описана в тексті:
    Пояснення: Геологічна ера, що описується в даному тексті є кайнозойська ера, оскільки масштабні процеси гороутворення та формування сучасного рельєфу, руйнування гірських систем мезозойської ери, формування сучасного рослинного та тваринного світу відбуваються протягом даної ери. Кайнозойська ера поділяється на три періоди: палеоген, неоген та четвертий період - четвертинний. Ця ера є останньою ерою в геологічній історії Землі та є дуже важливою, оскільки в ній розвивається сучасна фауна та флора.

    Приклад використання: У даному тексті описані процеси гороутворення та формування сучасного рельєфу, руйнування гірських систем мезозойської ери, формування сучасного рослинного та тваринного світу, що відбуваються в кайнозойській ері.
Написать свой ответ: