11. У якому рядку зроблено помилку в чергуванні приголосних: а. український, переїжджаю, карабаський; б. товариський
11. У якому рядку зроблено помилку в чергуванні приголосних: а. український, переїжджаю, карабаський; б. товариський, плачу, молодецтво; в. прилукський, студенство, чикагський; г. золотоніський, вінницький, кавказький.
12. В якому рядку зроблено помилку в чергуванні приголосних: а. товариство, гадяцький, купецтво; б. волгський, кременчукський, птаство; в. студентство, криворізький, викладацький; г. скотарство, городництво, ткацький.
13. В якому рядку зроблено помилку в чергуванні приголосних: а. французький, боягузство, солдатцтво; б. заїжджати, птаство, кавказький.
10.12.2023 10:04
Об"яснення: Правило чергування приголосних залежить від орфографічної приналежності слова. Українська мова має деякі правила, які слід знати для коректного написання слів. В даному випадку, ми розглянемо помилки у чергуванні приголосних.
1. У першому реченні: правильна відповідь - г. золотоніський, вінницький, кавказький. Тут ми бачимо, що після апострофа використовується м"який знак.
2. У другому реченні: правильна відповідь - г. скотарство, городництво, ткацький. Тут помилки немає, оскільки приголосний знак "ц" і "ч" чергуються.
3. У третьому реченні: правильна відповідь - а. французький, боягузство, солдатцтво. Тут помилка полягає у неправильному написанні приголосних після м"якого знаку.
Приклад використання: У якому рядку зроблено помилку в чергуванні приголосних? Обери правильний варіант: а, б, в або г.
Порада: Для кращого розуміння правил чергування приголосних, рекомендую вивчити таблицю чергування та приголосні звуки. Практикуйте правопис приголосних у словах з різними орфографічними групами.
Вправа: Напишіть слова згідно передбаченого правила чергування: 1. наїжджати, 2. глибинка, 3. під"їжджати.